Nejčastější dotazy
1. Bolí dentání hygiena ?
Na tuto otázku se nedá úplně jednoznačně odpovědět. Každý máme jiný práh bolesti a od toho se odvíjí celý pohled na dentální hygienu. Dále hodně záleží na stavu dutiny ústní - pokud máte opravdu velký zánět dásní nebo dokonce neléčenou pokročilou parodontitidu, je pochopitelné, že vaše první dentální hygiena nebude jako wellness na horách. Ke každému pacientovi přistupuji individuálně a snažím se vždy, aby ošetřeni bylo co možná nejpříjemnější.
2. Dřív to dělali zubaři zadarmo na preventivní prohlídce, proč musím teď chodit sem ?
Doba jde dopředu a spolu s ní i stomatologie. Jsou nové postupy, materiály i lepší vybavení. Dentání hygiena je tu již dlouho, ale byla hlavně na specializovaných parodontologických klinikách, kde šlo opravdu hlavně o léčbu pokročilé parodontitidy. V dnešní době se začíná dbát více na prevenci onemocnění než na její následky.
Pokud budete vědět, jak se o své zuby starat, nebudete potřebovat zubaře tak často a vyjde vás to ve výsledku na méně peněz.
Zubní lékaři zubní kámen odstranili během 10 minut, většinou pouze na dolních předních zubech. Tato práce je naprosto nedostačující a kontraproduktivní. Na dentání hygieně se vašemu chrupu věnujeme 60 minut a někdy ani to nestačí k dokonalému výsledku.
3. Proč si mám na dentální hygienu nosit své kartáčky ?
Na každé správné dentální hygieně se kontrolují pomůcky, které používáte. Dentální hygienistka by vám měla zkontrolovat velikosti mezizubních kartáčků, kvalitu a správnost čištění klasickým kartáčkem a to zahrnuje například i ukázku přímo v dutině ústní.
4. Mám po dentální hygieně citlivé zuby/dásně, je to v normální?
Ano, je to normání stav, který přetrvává pouze pár dní. Pokud by citlivost byla delší než týden určitě zavolejte své dentální hygienistce.
5. Proč mám na hygienu chodit každý půl rok?
Čím častěji budete chodit, tím příjemnější pro vás hygiena bude. Pokud přijdete jednou za rok, ale vaše dentální hygiena nebude výborná, bude v dutině ústní hodně zubního kamene, pigmentací, povlaku, ale teké silný zánět dásní a ošetření se tak nemusí stihnout celé a tím, že dásně budou oteklé budou více krvácet a ošetření bude nepříjemné.